YOU ARE HERE: HOMENefes Kredisine yeni adıyla KOBİ Destek Kredisine yeniden başvuruları Hk. BİLGİLENDİRME 2018 / 13

Nefes Kredisine yeni adıyla KOBİ Destek Kredisine yeniden başvuruları Hk. BİLGİLENDİRME 2018 / 13

Nefes Kredisi Nedir?

Nefes Kredisi yeni tanımıyla KOBİ Destek Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ile Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası arasında yapılan bir anlaşma ile verilen bir kredidir. Krediyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lere yıllık %22 faiz oranı ile verilmektedir. Nakdi ve Ticari bir kredi olan Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz 12 ay ödemeli toplamda 18 aylık olarak kullanılabilir.

Nefes Kredisi (KOBİ Destek Kredisi) detayları ve başvuru zamanı.

Nefes Kredi başvuruları 3 Eylül Pazartesi gününden itibaren yapılacak. Nefes Kredisinin üst limiti 200 bin lira olacak. Kredide KGF teminat oranı %85 olacaktır. Aylık 1,85 faiz oranı ve 18 vadeyle işletmeler kredi kullanabilecek. Ödemeler 6 ay sonrasında başlayabilecek. Kredi veren bankalar, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım olacak.

Nefes Kredisi (KOBİ Destek Kredisi) Başvuru Şartları

-KOBİ olmak,

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye odalardan birisine üye olmak,

-Başvuru tarihi itibarıyla en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olmak,

-TOBB’a bağlı olan odalardan “Nefes Kredisi” içindir ibareli Faaliyet belgesi sunmak

 

KOBİ Destek (Nefes) Kredisine kimler başvuramaz?

-Eczaneler, Tarım Kredi ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, Döviz Büroları, Faktoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler gibi sektörlerde faaliyet gösterenler.

 

TOP UA-42481711-1